Zoom

Zoom, stejně jako Microsoft Teams, zvládá promítat vaši obrazovku, kde žáci uvidí jak promítaný obsah, tak také vás v malém paralelním okénku. Účastníkům hovoru můžete jako hostující vypínat centrálně mikrofony a videokonferenci můžete placené verzi, která je pro školy za 150 $ měsíčně, také nahrávat. 

Zajímavým a příjemným bonusem je, že se žáci mohou virtuálně přihlásit o slovo, u okénka daného žáka se pak objeví symbol ruky a učitel je tak může na jedno kliknutí vyvolat zapnutím jeho mikrofonu. Zoom ale také například zvládne rozdělit skupinu do více menších skupin, pokud žákům zadáte skupinový úkol. Mezi jednotlivými skupinami pak může učitel přecházet.

V aplikaci je možné naplánovat pravidelné hodiny nebo chatovat s celou skupinou žáků. Nevýhodou by pro vás mohlo být zpoplatnění služby, pokud potřebujete vést hovor delší než 40minutové a nutnost instalace aplikace, ta je však velmi jednoduchá. V současné koronavirové krizi však Zoom nabízí prodloužení 40 minutové hranice pro školy zdarma, škola si o tuto možnost musí sama zažádat. Schvalování žádostí je téměř okamžité. Tento nástroj doporučujeme jako nejlepší komerční řešení.

Odkaz na návod v angličtině pro používání aplikace Zoom naleznete zde.

Cena:

  • $14,99/ měsíc/pouze pro hostitele hovoru (účastníci zdarma)
  • nebo Zoom for Education balíček pro celou školu a 20 hostujících učitelů za $150,
  • nebo zdarma pouze do 40 minut videohovoru,
  • nebo balíček Pro zdarma pro školské instituce – po dobu koronavirové krize mají školy možnost požádat o balíček Pro zdarma.

Co k využívání potřebujete: stažená aplikace Zoom a učitel musí mít vytvořený účet
Jazyk systému: angličtina

přenos obrazu on-line prezentace
přenos obrazu učitele zároveň s promítáním
přenos obrazu jednotlivých žáků
schopnost centrálně vypínat/zapínat zvuky jednotlivců
schopnost centrálně vypnout zvuk všem naráz
záznam videokonference