Hangouts Meet

Výhodou Hangouts Meet je možné propojení s dalšími službami Google pro předávání materiálů a případně i zadávání testů. A to včetně virtuální učebny Google Classroom. Sada Google nástrojů tak také může pokrýt kompletní distanční výuku. Jako malou nevýhodu shledáváme chybějící možnost hromadného vypnutí mikrofonu všech účastníků, a tak žáky v tomto případě musíte poprosit o vypnutí nebo mikrofony vypínat postupně.

Založit videokonferenci můžete jednorázově na tomto odkazu zde. Pokud však chcete pořádat pravidelné hodiny, nejlepší způsob je vytvořit v Google kalendáři opakující se událost.

Důležité je upozornit také na fakt, že všichni účastníci hovoru musí mít zřízený Gmail účet. Pokud byste však plánovali Hangouts meet používat opakovaně, nebude se jednat o velikou překážku.

Do 1. 7. 2020 je pro školy také zdarma dostupná služba Hangouts Meet Enterprise, která nabízí ještě více rozšíření. Pokud vaše škola nemá G Suite, možností je využít omezenější nástroj Hangouts, který je zdarma. Ve videokonferenci pak můžete mít maximálně 25 lidí a není zde umožněný záznam hovoru.

Návod na používání Hangouts Meet v angličtině naleznete zde.
Cena: zdarma
Co k využívání potřebujete: G Suite – pro školy zdarma, Gmailový účet
Jazyk systému: čeština

přenos obrazu on-line prezentace
přenos obrazu učitele zároveň s promítáním  
přenos obrazu jednotlivých žáků
schopnost centrálně vypínat/zapínat zvuky jednotlivců
schopnost centrálně vypnout zvuk všem naráz  
záznam videokonference